Medycyna Estetyczna Warszawa

 

MEDYCYNA ESTETYCZNA jest dziedziną relatywnie nową. Jest obszarem medycyny łączącym kompetencje wielu innych specjalizacji jak chirurgia, okulistyka, neurologia czy dermatologia. Ponad 30-letnia wymiana doświadczeń i nieustające innowacje pozwoliły uczynić przeprowadzane procedury niezwykle bezpiecznymi i coraz bardziej dostępnymi dla pacjentów. Medycyna estetyczna postrzega starzenie jako chorobę. W dużym uproszczeniu z biegiem lat skóra traci jędrność, zanika tkanka podskórna, zmniejsza się masa kostna. W konsekwencji twarz traci swój blask i formę, zaczynamy wyglądać na zmęczonych i smutnych. Z różnym nasileniem dotyczy to wszystkich. Medycyna estetyczna jest doskonałym sposobem na przywrócenie młodego, świeżego wyglądu. Umożliwia korygowanie wielu nabytych  i wrodzonych niedoskonałości. Pozwala sprawić, że skóra odzyskuje jędrność i napięcie, a pacjenci wyglądają na młodszych i zrelaksowanych.

Każdy zabieg powinien być wykonywany po długiej rozmowie i zbadaniu pacjenta. Decyzje o podjęciu zabiegu, jego zakresu, rodzaju i ilości użytego materiału ostatecznie zawsze podejmuje lekarz.

Medycyna estetyczna jest specyficzną dziedziną medycyny; wymaga większej intymności, wnikliwej analizy i zrozumienia oczekiwań pacjentów. Z jednej strony  wymaga ze strony lekarza doświadczenia chirurgicznego, z drugiej dobrego smaku i zmysłu plastycznego. Zapraszam do moich gabinetów i pozostaje do Państwa dyspozycji.