Usuwanie zmarszczek mimicznych

Toksyna botulinowa typu A


Jednym z najbardziej popularnych i cieszących się stale rosnącym powodzeniem zabiegów likwidacji zmarszczek jest miejscowe podanie preparatu zawierającego toksynę botulinową. W moim gabinecie stosowane są preparaty najwyższej jakości, pochodzące od renomowanych producentów, których pozycja na rynku farmaceutycznym jest ugruntowana od wielu lat. O ich skuteczności i bezpieczeństwie może świadczyć fakt, że są stosowane niezmiennie od wielu lat, nie tylko w medycynie estetycznej lecz również z powodzeniem przez lekarzy neurologów lub okulistów.

Stosunkowo prosty zabieg Botox Warszawa powoduje znaczne wygładzenie linii mimicznych twarzy, przywracając świeży i młody wygląd, pozwalając jednocześnie zachować ekspresyjność twarzy. Zabieg zapobiega również powstawaniu nowych zmarszczek w przyszłosci.

Czym jest Botoks?

W skład preparatów wchodzi toksyna botulinowa typu A (substancja czynna)
oraz albumina ludzka i chlorek sodu (substancje pomocnicze).
Toksyna botulinowa (znana też pod potoczą nazwą jadu kiełbasianego) jest bakteryjną egzotoksyną wytwarzaną przez beztlenowe laseczki bakterii Clostridium botulinum. Efektem działania toksyny botulinowej jest zwiotczenie mięśnia, które wywoływane są przez blokadę impulsów nerwowych. Efekt ten ustępuje wraz z utworzeniem się nowych połączeń nerwowo-mięśniowych. Toksyna botulinowa od wielu lat stosowana jest medycynie estetycznej jako środek stosowany do czasowej redukcji zmarszczek mimicznych.

Preparat wprowadzany jest poprzez iniekcje podskórne w do wybranych mięśni twarzy. Klasycznie wyróżnia się trzy okolice twarzy, które poddaje się zabiegowi:

- lwia zmarszczka ( okolica między brwiami ),

- zmarszczki poprzeczne czoła,

- kurze łapki,

Liczba iniekcji oraz dawka preparatu ustalane są przez lekarza w każdym indywidualnym przypadku. Zabieg przeprowadzany jest bez znieczulenia, ponieważ  potencjalne ryzyko zastosowania środka znieczulającego przewyższa korzyści wynikające z redukcji objawów bólowych związanych z przeprowadzeniem zabiegu. Zabieg Botoks Warszawa ma na celu zredukowanie (wygładzenie) zmarszczek mimicznych rejonów twarzy, do których wprowadzono preparat. Redukcja zmarszczek nie następuje bezpośrednio po przeprowadzeniu zabiegu. Widoczny efekt kosmetyczny powinien pojawić się po około tygodniu od podania preparatu, natomiast maksymalny efekt zazwyczaj jest obserwowany po około 5-6 tygodniach od zabiegu.