Wypełnianie linii i fałdów twarzy

 

Kwas hialuronowy

 

- wygładzanie fałdów nosowo-wargowych,

- likwidowanie zmarszczek palacza ( nad górną wargą ),

- unoszenie kącików ust,

- likwidowanie cieni pod oczami,

- niwelowanie " marionetek " i " chomików ",

- wypełnianie zapadniętych skroni,

 

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest rodzajem polisacharydu występującym pod chemiczną nazwą glikozoaminoglikanu. Substancja ta występuje w skórze ludzkiej zatrzymując wodę. Ilość kwasu hialuronowego w skórze maleje wraz z wiekiem. Brak tej substancji jest jednym z czynników powodujących utratę sprężystości skóry oraz powstawanie zmarszczek. Preparaty kwasu hialuronowego są obecnie wykorzystywane w medycynie estetycznej służąc do wypełniania ubytków w tkankach, wypełnienia zmarszczek, powiększania ust oraz piersi.

Na czym polega zabieg?

Przed zabiegiem powierzchnię skóry w miejscach planowanych wstrzyknięć, pokrywamy niewielką warstwą kremu, zwykle EMLA, zawierającego w swoim składzie środek znieczulający. Preparaty kwasu hialuronowego mają postać bardzo plastycznego żelu, który wprowadza się w skórę lub tkankę podskórną. Głębokość podania i ilość zastosowanego środka jest sprawą absolutnie indywidualną, którą ustala specjalista po rozmowie i zbadaniu pacjentki. Preparat podawany jest przy użyciu bardzo cienkiej, specjalnie w tym celu przygotowanej igły, by sprowadzić do minimum i tak niewielkie doznania bólowe. Po wprowadzeniu kwasu hialuronowego w daną okolicę, substancja modeluje ją i absorbuje wodę, powodując efekt wygładzenia i wypełnienia. Już kilka minut po zabiegu uzyskujemy efekt świeżości i jędrności. Zabiegi nie powodują wyłączenia pacjenta z codziennego życia. Można prawie natychmiast po zabiegu powrócić do normalnej aktywności. Preparat poza działaniem wypełniającym daje efekt silnej stymulacji skóry, pobudza ją do regeneracji, dzięki czemu po wchłonięciu preparatu zmarszczki są w wielu przypadkach płytsze niż przed zabiegiem.

Jakie okolice i na jak długo?

Preparaty kwasu hialuronowego podaje się najczęściej w:

- fałdy nosowo-wargowe,

- górną wargę ( zmarszczki palacza ),

- kąciki ust ( uniesienie ),

- policzki,

- usta,

Przy użyciu kwasu hialuronowego możemy wygładzić zmarszczki, ale również modelować kształt i wielkość ust ( powiększanie ust ), policzków, żuchwy, przywracając tym samym młody, rześki wygląd. Redukcja zmarszczek następuje bezpośrednio po przeprowadzeniu zabiegu z tym, że pełny efekt kosmetyczny uzyskuje się po około tygodniu od podania preparatu. Okres utrzymywania się efektu początkowego zabiegu można przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami. Większość pacjentów decyduje się na ten zabieg po upływie 6-12 miesięcy od pierwszego zabiegu wygładzania zmarszczek lub korekcji konturów twarzy.